Sanatçı Gamze Özçelik tarafından kurulan 'Umuda Koşanlar Derneği' Çatak'taki Atatürk İlkokulu'ndaki ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım elini uzattı. 

Yardım dağıtımına  Kaymakamımız Hacı Asım Akgül, eşi Demet Akgül, Umuda Koşanlar Derneği Başkan Vekili Nurcan Ece, Umut Özhan ve Arka Sokaklar Dizisindeki Murat Komiser rolündeki oyuncu Uğur Pektaş, İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şükriye Ersari, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Öğrenciler yardım dağıtımına katılan oyuncu Uğur Pektaş'ı karşılarında görünce şaşkınlıklarını gizleyemezken, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler. Yardımların verilmesinin ardından konuşan Atatürk İlkokulu Müdürü Hamdi İnan okulundaki 50 öğrencinin her türlü ihtiyacının karşılanmasının kendilerini çok mutlu ettiğini ve bundan dolayı Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Akgül ile Umuda Koşanlar Derneği'ne teşekkür etti.

ÜLKENİN EN ÜCRA KÖŞELERİNE ULAŞMAYA ÇALIŞIYORUZ

Yardımlarla birlikte Çatak'a gelen Dernek Başkan Yardımcısı Nurcan Ece Özhan ve Umut Özhan çifti Türkiye'nin en ücra köşelerinde ihtiyaç sahibi olan insanlara ulaşmak için çaba gösterdiklerini belirterek, “Öğrencilerimize sürpriz olması için sanatçı Uğur Pektaş ile birlikte geldik. Öğrencilerimize yardım paketlerimizi dağıttık. Bu paketlerimizde mont, atkı, bere, eldiven, bot, diş fırçası, macunu, atlama ipi, toka, çorap, iç çamaşırı, okul çantası, okuma kitapları, kırtasiye malzemeleri var" dedi.