Çatak Kaymakamlığı ve Çatak Belediyesi koordinesinde Ramazan Bayramının ilk Günü İlçe Merkez Taziye Evi’nde,  Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül ile beraberindeki protokol üyeleri, halkla yapılan Bayramlaşma Töreninin ardından öncelikle Çatak Devlet Hastahanesinde yatan hastaları daha sonrada görevi başında olan askerleri ve polisleri, ziyaret ederek onlarla tek tek bayramlaştı.

Ramazan Bayramı dolayısıyla Merkez Taziye Evi’nde düzenlenen bayramlaşma törenine Kaymakam ve Belediye Başkan Vekil  Hacı Asım Akgül, ,İlçe Garnizon Komutanı Ömür Tekeli, İlçe Emniyet Amiri Emre Kayhan, AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur, kamu görevlileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Başkan Vekili Akgül Bayram günlerinde kalplerin sevinç ve huzurla dolduğunu belirterek, " Bayram günü Ramazan’a erişmiş olmanın verdiği sevinç ve mutluluk kalplerimizden evlerimize, evlerimizden sokaklara, oradan ilçemize, şehrimize, ülkemize ve İslam alemine yayılıyor. Bayram ziyaretlerimizle dostluğumuzu ve kardeşliğimizi biraz daha pekiştiriyoruz. Bu bağlamda bayramlarımız bizleri birbirine bağlayan, perçinleyen, beraberliğimizi kuvvetlendiren mübarek günlerdir. Bu vesile ile Tüm Çatak Halkının ve İslam âleminin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.” Dedi.