Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, Kato Dağı eteklerindeki Narlı Jandarma Karakolu'nu ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Akgül, Narlı Karakolunun kalekol olarak konuşlandırılacağını ve daha güvenli hale getirileceğini söyledi.

İlçeye 26 kilometre uzaklıktaki Narlı Karakolu ziyaretinde Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Akgül’e İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yunus Gündüz, İlçe Müftüsü İlhan Günay, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Raci Selçuk ve Halk Eğitim Müdürü  Erkan Manto eşlik etti. Yoğun kar yağışı altında karakol komutanı Jandarma Teğmen Taner Can ve rütbeli askerler tarafından karşılanan Akgül, şeref defterini imzaladıktan sonra bir süre komutanlarla görüştü. Akgül, ”Bizlerin evimizde rahat uyuması için sizler günün 24 saatinde halkın huzuru, can ve mal güvenliği için büyük bir özveriyle görev yapıyorsunuz. Güvenlik güçlerimize hepimizin destek olması gerekiyor. Narlı karakolumuz daha iyi bir konuma getirilerek kalekol olarak konuşlandırılacak ve sizler bu bölgeye daha çok hakim olacaksınız” dedi.

Karakol Komutanı Teğmen Taner Can ise, Narlı Karakolu’nun 1988 yılından buyana hizmet verdiğini belirterek, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Akgül, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yunus Gündüz’ün ve beraberindekilerin ziyaretinin kendilerine motivasyon olduğunu belirterek teşekkür etti.