2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılının yarıyıl tatili nedeniyle İlçemiz Kayaboğaz İlk-Ortaokulu Görentaş Anadolu Lisesi ve sevgi Anaokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi.

Belediye Başkan vekilimiz Hacı Asım Akgül, Ak Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur,Milli Eğitim Müdürü M.Salih Taş, Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Yaltay, Halk Eğitim Müdürü Erkan Manto ile birlikte okullardaki öğrencilere karne dağıttı.

Öğrencilere yakın ilgi gösteren Belediye Başkan vekili Hacı Asım Akgül, karne verdiği öğrencilerle bol bol da fotoğraf çekildi. Protokol üyeleri ile birlikte sınıfları ziyaret eden Başkan Akgül; öğretmenlerden öğrencilerin son durumlarını ile ilgili kısa bir bilgi almasının ardından karnelerini verdi.
Öğrencilere karnelerini verirken tek tek notlarını da inceleyen Başkan Vekili Akgül; “2016-2017 eğitim döneminin ilk yarısını tamamladık. Eğitim bizim önceliğimizdir. Bizler eğitimin her kademesini ele tek tek alıyoruz. Öğrencilerimiz bizim için çok değerli. Onları tabiri caizse bir kaneviçe gibi işleyen tüm eğitim fedailerimize çok teşekkür etmek istiyorum. Biz büyük bir aileyiz. İş birliği içinde hepimiz görevlerimizi en iyi şekilde yaptığımıza inanıyorum. Eğitim için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. İlçemizi eğitimde en iyi yerlere getirmeye çalışıyoruz. Eğitim kampanyalarımıza destekte bulunan herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Hepinize iyi tatiller diliyorum. Tatilde çok iyi dinlenin ama kitap okumayı da ihmal etmeyin" dedi.

Öte yandan Belediye Başkan vekili Akgül´ün eşi Demet Akgül Hanımefendi ve Milli Eğitim Şube Müdürü Şükriye Ersari Sevgi Anaokulu´nda düzenlenen karne törenine katıldı. Demet Akgül; "Buradaki heyecana katılmak benim için çok anlamlı. Çünkü bu minikler bugün ilk karnelerini aldılar. Gözlerindeki ışıltı inanın tüm mutluluklara bedel. Onlar üzerinde büyük emeği olan değerli eğitim camiası çalışanlarına çok teşekkür ediyor, iyi tatiller diliyorum." dedi