Kaymakam Türkmen Emekli Güvenlik Koruyucuları İle Toplantı Yaptı
Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen, terörle mücadelede büyük hizmetleri olan emekli güvenlik korucularıyla toplantı yaptı. 
Atatürk İlkokulu Konferans Salonunda Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hamza Türkmen, başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Yazı İşleri Müdürü Murat Okan ve emekli güvenlik korucuları katıldı.
Toplantıda bir konuşma yapan Kaymakam Türkmen, 
“Sizler emekli güvenlik koruyucularımız bizler için çok değerlisiniz. Terörün en şiddetli olduğu zamanlarda uzun süre jandarma ve emniyet güçlerimizin yanında durarak; vatan, bayrak ve bizleri korumak için büyük çaba gösterdiniz. Emeklerinizi unutmadık, unutamayız. PKK dış ülkelerden aldığı destekle sürekli ülkemizi bölmek için çabalamıştır. Özellikle sizlere çok büyük zararlar vermiştir. Burada herkes akraba, mutlaka yakınlarınızdan biri ya gazi ya da şehit olmuştur. Bugünlerin geride kaldığına hiç şüpheniz olmasın. Çok şükür Cumhurbaşkanımızın Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimizin kararlı duruşu ile terör belası tükendi ve bitme noktasına geldi. İnşallah en kısa sürede de kökü kuruyacak. 
HİZMET GİTMEYEN HİÇBİR MAHALLEMİZ YOK
İki buçuk yıl Kayyumluk sürecinde HDP’li Belediyenin 23 milyon 600 bin lira borcunu ödedik ve hizmet vermedik hiçbir mahallemiz kalmadı. Siz Çatak’ta yaşayanlara soruyorum bize bıraktıkları borcu nereye hizmet olarak kullandılar. Bu soruya kimse cevap veremiyor çünkü hizmet yapılmamış ilçe merkezinde dahi bir çocuk parkı yok iken şimdi çocuk parksız mahallemiz kalmadı. Mahallerimiz sıcak asfalt ve parke taşı ile artık çamur ve tozdan kurtuldu. Hizmet gitmeyen hiçbir mahallemiz yok.
ÇATAK DOĞA HARİKASI GÜZEL BİR İLÇE
Çatak doğası ile Türkiye ve dünyada adını duyurması gereken bir ilçe. Yaz ve kış sporları için bulunmaz bir doğası var. Bunu kullanmalıyız. Burada huzur ve güven olduğunda göreceksiniz. İnsanlar yatırım yapacaklar ve burası doğası ve doğa sporları ile ünlü bir ilçe olacak. Ben toplantıya katılan siz değerli emekli güvenlik görevlilerimize tek tek teşekkür ediyorum.” dedi. 
Kaymakam Türkmen’in konuşmasının ardından Emekli Güvenlik Koruyucularının sorun ve taleplerini dinledi. Çözüm aşamasında gerekli notları aldırdıktan sonra toplantıya son verdi.