Çatak İlçe Eğitim Bir Sen Yönetiminden Kaynaşma Yemeği
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Çatak temsilciliği tarafından ilçede görev yapan öğretmen ve idarecilere tanışma ve kaynaşma yemeği düzenledi.
Çatak YBO’da gerçekleştirilen kaynaşma yemeğine İlçe Kaymakamı Hamza Türkmen, Memur Sen İl Şube Başkanı Mehmet Ali Uca ve il yönetimi, AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur, Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yalçın, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, şube müdürleri, kurum amirleri STK temsilcileri ve çok sayıda öğretmen katıldı.
Bütçeden Ayrılan Payda İlk Sırada Eğitim Var
AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur, “Eğitim-Bir-Sen Van Şube Başkanı ve Şube Yönetim Kurulu Üyelerine Çatak İlçe Temsilciliğine nazik davetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.  İyi ve Güçlü bir Devlet olmak için İyi bir Eğitime ihtiyaç duyulur. AK Parti hükümetimizin bütçeden ayrılan payda ilk sırayı eğitime verdiklerini biliyoruz. İlçe Kaymakamımız Hamza Türkmen ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Salih Taş ile beraber İlçemizde eğitim kalitenin artması için birçok çalışma yaptık. İhtiyaç duyulan Öğretmenevi içinde çalışmaların devam ediyor.” Dedi.
En Fazla Üyesi Olan Sendikanın Gururunu Yaşıyoruz
Eğitim Bir Sen Van Şubes Başkanı Mehmet Ali Uca, Çatak Kaymakamı Hamza Türkmen’e ve tüm katılımcılara, katılımlarından dolayı teşekkür ederek, ”Birlik ve beraberliğin sağlanmasında, aradaki bağların güçlenmesinde son derece önemli olan bu tür toplantılarda bir araya gelmektir. Eğitim-Bir-Sen olarak ülke genelinde çok fazla üyesi olan sendika olmanın gururunu yaşıyoruz. Sendika olarak, siz değerli eğitim çalışanlarının haklarını her daim savunacağımızdan emin olabilirsiniz.” dedi.
Eğitim Ve Öğretmenlik Mesleği Çok Önemli 
Kaymakam Hamza Türkmen, Eğitimin ve öğretmenlik mesleğinin önemine değinerek; "Çatak’ a atandığımdan beri geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizi, iyi bir eğitim vermek için gece gündüz çalışan öğretmenlerimizi yalnız bırakmamak için onlara sahip çıkıp okullarımızı sürekli ziyaret ediyoruz. Çocuklarımız eğitim hayatlarının sonunda, annesine, babasına, topluma, millete ve devlete nasıl faydalı olabileceklerse öyle eğitim vermeliyiz. İlim ve irfan alanında gelişmesi yönünde çaba sarf eden, geleceğimizin teminatı olan nesilleri yetiştiren fedakâr öğretmenlerimizle bu gece vesilesiyle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. “ dedi. 
Her Zaman Üyelerimizin Yanındayız
 Eğitim-Bir-Senin kurucusu Mehmet Akif İnan’ın çizdiği yolda aynı ruhla mücadele ettiğini, üye sayılarının ve yetkinliğinin daha da arttığı süreçte organizasyona katılan herkese teşekkür eden İlçe Başkanı Hamdi İnan, “Çatak’ta öğretmenlerin kaynaşması ve stres atmaları amacıyla her sene bu tür organizasyonları düzenliyoruz ve her zaman üyelerimizim yanında yer alıyoruz. Sendikamızın yemeğine katılan bütün davetlilerimize teşekkür ediyorum. Ayağınıza sağlık. Afiyet olsun, Herkese iyi eğlenceler diliyorum.” dedi. 
Yemek yedikten sonra canlı müzik eşliğinde misafirler halay çekerek eğlenceli dakikalar yaşadılar.