Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Orman İşletme Müdürlüğü tarafından başlatılan 'Yardım Köprüsü' programı kapsamında  ilçelerindeki orman köylerindeki öğrencilere giyim ve kırtasiye malzemesi dağıtıldı.

        Van Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen malzemeleri, İlçemiz Kaymakamı Sayın Hacı Asım Akgül, AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur, Yazı İşleri Müdürü Murat Okan, Milli Eğitim Müdür Vekili Erkan Manto, İlçe Müftüsü İlhan Günay, Çatak Jandarma Komutanı Yüzbaşı Umut Düzerdik, SYDV Müdürü Aydın Babur, Van Orman İşletme Müdürlüğü adına İşletme Şefi Ferit Dehşet ve Orman Muhafaza memurları dağıttı.

        İçerisinde mont, satranç takımı, ayakkabı, atkı, bere ve sırt çantası bulunan hediye paketlerinin yanı sıra Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili ve Van Valisi İbrahim Taşyapan'ın "2016-2017 öğretim yılında öğrencilere başarılar dilerim" notu da yer aldı.

        Büyükağaç Mahallesi'nde bulunan Emine Gül Sezer Cangüre İlkokulu'nda yapılan dağıtımın ardından konuşan Kaymakam Akgül, çocukların ülkenin geleceği olduğunu söyledi.

        Geleceğe bırakabilecek en değerli hazinenin çocuklar olduğunu ifade eden Kaymakamımız Sayın Hacı Asım AKGÜL, şöyle konuştu:

        "Bu masumları sevindirmek dünyadaki her şeye bedeldir diye düşünüyorum. Gelecekte çok iyi yerlere geleceklerine inandığımız miniklerimizden desteğimizi asla esirgemeyeceğimizi belirtmek istiyorum. Bu noktada bizlere destek veren Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz ve aynı zamanda Valimiz İbrahim Taşyapan'a şahsım ve öğrencilerimiz adına teşekkürlerimizi sunuyorum."

        Yardım malzemeleri, daha sonra Eliaçık, Aşağınarlıca ve Sugeldi Mahalleleri'nde bulunan okullara dağıtıldı.