Cumhuriyetimizin Kurucusu büyük komutan, büyük lider, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 79.yılında milletçe rahmet ve şükranla anıyoruz.

Yanmış, yıkılmış, umutsuzluğa bürünmüş bir imparatorluğun küllerinden, Türk Milletinin, tarih sahnesinde yeniden daha güçlü ve saygın bir şekilde yerini almasını sağlamıştır. Kurduğu modern Türkiye Cumhuriyeti ile çağdaşlaşma hareketi başlatarak bizlere bağımsız ve aydınlık bir ülke armağan etmiştir.

İleri görüşlü devlet adamlığı ile sadece milletimize değil mazlum milletlere de örnek olmuştur. O yalnız bir asker, ileri görüşlü bir devlet adamı değil, aynı zamanda büyük bir düşünce ve yenilikçi idi.

Onun önderliği ile Türkiye, emin adımlarla muasır medeniyetler seviyesine çıkma ülküsüne azim ve gayretle yürümeye devam etmektedir. Büyük eserim dediği, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti altında birlik ve beraberlik içerisinde, özgür ve mutlu olarak ilelebet yaşamaya devam edeceğiz.

Bu inançla, bütün varlığını yüce milletine adamış olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 78.yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz.