Çatak Atatürk İlkokulu’nda okuyan ve şu anda İzmir’de iş kuran hayırsever  iş adamı Çatak’taki öğrencilere karne hediyesi gönderdi.

İlkokulu Çatak’ta okuyan ve uzun zaman önce İzmir’de bir şirket kuran işadamı çocukluğunun geçtiği Çatak’ı unutmadı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere karne hediyesi olarak giyim ve kırtasiye malzemesi gönderdi. Hayırsever işadamının gönderdiği hediyeler Necat Uygur, İçimli, Beğendi, Sırmalı ve Uzuntekne ilkokullarında okuyan öğrencilere dağıtıldı.

AKGÜL’DEN, İŞADAMINA TEŞEKKÜR 

Gelen hediyeleri Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Yaltay ve Halk Eğitim Müdürü Erkan Manto okullara giderek öğrencilere verdi. Akgül, işadamının yaptığı yardımın çok anlamlı olduğunu belirterek, ”Çok özenle hediye paketleri hazırlanmış. İşadamı burada Atatürk İlkokulunda eğitim görmüş. Daha sonra ailece İstanbul’a göç etmişler. Şimdi  Türkiye ihracatında önemli bir yeri olan bir aile. Okuduğu ilçeyi unutmamış. Burada okuyan öğrencilere karne hediyesi olarak hediye paketleri yollamış. Ben öğrenciler adına, iş adamına  teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin mutluluğu bizlerin mutluluğudur” dedi.