Çatak’ta, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerle kutlandı.

 Kutlamalar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş’ın Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı. Kutlama programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Atatürk İlkokulu ve Yatılı Bölge Ortaokulunda devam etti.

Kutlama törenine Kaymakam Hamza Türkmen, Eşi Pınar Türkmen, Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, Cumhuriyet Savcısı İlker Çağatay Aydın, Savcı Hümeyra Yar, Hakim Hilal Merve Aydın, Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Karakoç, Tabur Komutanı Binbaşı Aslan Alkan,  AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Çatak YBO, M. Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu ve Sevgi Anaokulunun YBO Bahçesinde müştereken hazırlamış olduğu kutlamalar Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının başladı.  YBO Sosyal Bilgiler öğretmeni Hakan Akıllıoğlu’nun günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti. Öğrencilerin sahnelediği gösteriler ve okudukları şiirler izleyenler tarafından büyük alkış aldı. Kutlama programı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çeşitli dallarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Kaymakam Hamza Türkmen, Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan, Cumhuriyet Savcısı Çağatay İlker Aydın, tarafından ödüllerinin verilmesiyle son buldu.