Çatak'ın Toyga Mahallesi Samanlı Mahallesi'nde arazi bulamayan Kaymakamımız Hacı Asım Akgül'ün talimatıyla adeta dağ traşlanıp düzeltilerek okul alanı hazırlandı.

Yıllardır okul sıkıntısı yaşayan ve 25 öğrencisi bulunan Toyga Mahallesi'nin Samanlı Mezrası okula kavuşuyor. 25 öğrenci özellikle çetin geçen kış günlerinde 3.5 kilometreyi yürüyerek gidip geldikleri okul yolu eziyetinden kurtuluyor. Düz bir arazinin bulunmadığı mezrada yapılan incelemeler sonrası mezranın yamacında bulunan bir dağ iş makineleriyle yapılan 1 aylık çalışmayla düzeltilip okul yapılabilecek bir alan oluşturuldu.

BAYRAKLARLA AKGÜL'Ü KARŞILADILAR

Bir yandan iş makineleri ile okul yeri düzenlenirken, Kaymakamımız Hacı Asım Akgül, Van Milli Eğitim Müdürlüğü'nden gelen mühendisler 1 derslik ve lojmanın bulunduğu okulun tam olarak inşa edileceği yeri hem arazide, hem de harita üzerinde detaylı bir şekilde inceledi. Akgül ve beraberindeki heyeti mezra girişinde Türk Bayraklarıyla karşılayan vatandaşlar ve öğrenciler, yıllardır süren okul hasretine son veren yetkililere teşekkür etti.