Çatak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan Metin Yaltay'ın Malatya'ya tayininin çıkması dolayısıyla veda yemeği düzenlendi. 

Mesire alanında verilen yemeğe Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, Eşi Demet Akgül, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Aşçı, Hakim Hilal Merve Kemer, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ömür Tekeli, Emniyet Amiri Emre Kayhan, AK Parti ilçe Başkanı Tahsin Babur, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, Milli Eğitim Şube Müdürleri Metin Yaltay ve Şükriye Ersari, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erkan Manto, Kurum Amirleri, Okul müdürleri ve Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli personeller katıldı.

Yemeğin ardından Çatak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Akgül, Şube Müdürü Metin Yaltay'a başarılı çalışmalarından dolayı başarı belgesi verdi.

Yemekte konuşan Akgül, "İlçemiz zor bir ilçedir ve yöneticilik görevini icra etmek zordur. Sizler bu kutsal görevi yerine getirmek adına elinizden gelenin fazlasını yapıyorsunuz. Gittiğiniz yerlerde de bu kutsal görevinize devam edeceksiniz. Metin beye bundan sonraki hayatında ve yeni görev yerinde başarılar diliyorum" dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, Şube Müdürü Metin Yaltay'ın başarılı, disiplinli, özverili ve gayretli çalışmaları olan iyi bir eğitimci olduğunu belirterek, " Yaltay şube müdürlüğü ve vekaleten İlçe Gençlik Spor Müdürlüğüne bakıyordu. Sorumlulukları çok olmasına rağmen gayretli çalışmasından dolayı hepsinin üstesinden gelebilen arkadaşımın yeni yerinde aynı başarı ve özveriyle çalışacağına eminim. Kendisine bundan sonraki iş hayatında başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Tayini çıkan Şube Müdürü Metin Yaltay ise, "Çatak'ta çalışmaktan büyük mutluluk duydum. Göreve geldiğim günden bu yana özellikle Sayın Kaymakamımız Hacı Asım Akgül'ün duyarlılığı bizleri çalışmakta daha azimli yaptı. Gerek Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Salih Taş, gerekse de mesai arkadaşlarımla güzel günlerimiz oldu. Bu konuda hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gayet samimi bir ortamda çalışma fırsatı buldum. Herkese teşekkür ediyorum" dedi.