Çatak'ın kırsal bölgelerinde ihtiyaç sahibi çocuklara giyecek ve kırtasiye yardımında bulunan Her Çocuk Bir Umuttur Derneği'nin yöneticilerinin girişimiyle okulu olmayan Korulu Mahallesi Yuvalıçam Sokağa İstanbul'da yaşayan hayırsever İş Kadını Özge Ferhatoğlu tarafından okul yaptırıldı.

 Her Çocuk Bir Umuttur Derneği'nin yöneticileri Veysel Özaraz ve Burhan Bedir Çatak İlçesi'nde ihtiyaç sahibi öğrencilere kıyafet ve kırtasiye yardımı yaptıkları program sonrası ilçenin en ücra mahallesi olan Korulu'nun Yuvalıçam Sokağı'nda okul olmadığını ve öğrencilerin zor şartlarda okula devam edebildiğini gördü. Bunun üzerine hemen girişimlere başlayan Özaraz ve Bedir, İstanbul'da yaşayan İş kadını Özge Ferhatoğlu ile iletişime geçerek Yuvalıçam'a bir okul yapılması için destek olmasını istediler.

 İŞKADINI KAYITSIZ KALMADI

Yaptıkları görüşmeler sonrası İş Kadını Ferhatoğlu okul işine kayıtsız kalmadı. İstanbul'dan Van'a buradan da Her Çocuk Bir Umuttur Derneği'nin yöneticileriyle Çatak'a gelen Ferhatoğlu, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş ile görüştü. Daha sonra Yuvalıçam'a gidip incelemeler yapan Ferhatoğlu, Yuvalıçam'a 1 lojman ve 1 derslikten oluşan okul inşaatını başlattı. Kısa sürede tamamlanan inşaatta Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan ve Fen İşlerinde görevli inşaat mühendisi Mustafa Kaplan, SYDV Müdürü Aydın Babur inceleme yaptı.Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Akgül, “İstanbul’da yaşayan İş Kadını Özge Ferhatoğlu'nun bağış ve destekleriyle Her Çocuk Bir Umuttur Derneği Yöneticisi Burhan Bedir marifetiyle yapılan Yuvalıçam Sokak'ta bir lojmanlı ve bir derslikli yaklaşık 150 metrekare alan içersine okul yapıldı. Okulumuzun yapımı çok zor oldu. Okulun yapıldığı yere Sarp ve dağlık bir alan olduğu için hafriyat araçları ve kamyonlar gelemedi, çalışanlar tarafından teleferik sistemi kurularak malzemeleri okul alanına indirip okulun yapımı gerçekleştirildi. Beden işçiliğinin çok yoğun olduğu okulumuz Yaklaşık 45 günde okulu teslim edilebilir hale getirildi. Ayrıca Okulun dış cepheleri şehir dışından gelen ressamlar tarafından süslendi. Okulun tahmini maliyeti 240 bin lira. İlçemizde bir sokağı daha okulsuz bırakmadıkları ve öğrencilerimizin mağduriyetlerini giderdikleri için öncelikle Hayırsever İş Kadını Ferhatoğlu'na, Her Çocuk Bir Umuttur Derneği'ne teşekkür ederiz" dedi.