Çatak’ta sınav ve eğitimlerini başarıyla tamamlayan 47 güvenlik korucusu düzenlenen törenle yemin edip görevlerine başladı.

 Kapalı spor salonunda yapılan törene, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yunus Gündüz, Cumhuriyet Savcısı Bekir Ozan Ayçiçek, Hakim Ahmet Tufan Demir, İlçe Emniyet Amiri Emre Kayhan, kurum amirleri, güvenlik korucuları ve aileleri katıldı.

 Törende konuşan Kaymakam Akgül, Türkiye'nin her karış toprağında vatan savunması yapan emniyet ve jandarma personelinin yanında güvenlik korucularının da kutsal görevde büyük yer aldığını söyledi.

 DOSTA GÜVEN DÜŞMANA KORKU VERİYORLAR

Daha sonra konuşan İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yunus Gündüz, ilk olarak güvenlik korucularının ailelerine seslendi. Güvenlik korucularının dimdik ayakta durmakla dosta güven düşmana korku verdiğine dikkat çeken Binbaşı Gündüz, “Büyük emek ve fedakârlıklarla büyütüp yetiştirdiğiniz evlatlarımız karşımızda dimdik durmaktadır. Bu evlatlarımız milletimizin gurur kaynağıdır. Güvenlik güçlerimize bu değerli gençleri kazandıran sizleri şükran duyguları ve saygı ile selamlıyorum. Evlatlarınızla kardeşlerinizle eşlerinizle ne kadar gurur duyarsanız azdır” dedi.

 Daha sonra güvenlik korucularına hitap eden Binbaşı Gündüz şöyle konuştu:

 "Biraz önce sizleri gurur ve heyecanla izledik. Şanlı bayrağımız ve namus olarak nitelendirdiğimiz silah üzerine el koyarak gür sesinizle içtiğiniz andınız göreviniz boyunca en zor koşullarda bile sizlere yol gösterecektir. Görevinizi en iyi şekilde yapacağınızdan kanun ve nizamı doğruluğu ve dürüstlüğü hak ve adaleti daima rehber edeceğinizden ve yemininize sadık kalacağınızdan hiç kimsenin şüphesi yoktur. Türkiye Cumhuriyeti sizlerin sarsılmaz omuzlarında daima yükselecek ve bayrağımız kutsal vatan toprakları üzerinde ebediyete kadar dalgalanmaya devam edecektir."

 Konuşmaların ardından emekli olan güvenlik korucusu Orhan Berge, 1989 yılından bu yana görevini gururla yaptığını belirterek, bayrağı yine gururla taşıyacak gençlere teslim ettiğini söyledi.

 Bayrağı teslim alan yeni güvenlik korucusu Ercan Kalaç ise, ”Babalarımız, kardeşlerimiz ve arkadaşlarımız yıllarca asker ve komutanlarımızla omuz omuza terörle mücadele ederek şehit oldular. Bizlerde bugün and içerek canımız sağ olduğu sürece teröristler ile mücadeleye devam edeceğiz. Canımız pahasına andımıza sadık kalacağız” şeklinde konuştu.