Çatak’ta 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesiyle öğrenciler, karnelerini alarak tatile girdi.
Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Asım Akgül, beraberindeki İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yunus Gündüz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, Şube Müdürleri Şükriye Ersari, Metin Yaltay, İlçe Müftüsü İlhan Günay, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Okan, Gıda ve Tarım Müdürü Raci Selçuk, Halk Eğitim Müdürü Erkan Manto ile birlikte  ilçeye 26 kilometre uzaklıkta bulunan Narlı ve Sugeldi Mahallesindeki öğrencilerle karne heyecanını paylaştı. 
Öğrencilere karne ile birlikte çikolata da dağıtan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Akgül, öğretmenleri kutlayarak şöyle konuştu:
“Tüm eğitim camiasına, öğrenci ve velilere sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmelerini temenni ediyorum. Sizlerden yarıyıl tatilini, ikinci döneme daha iyi hazırlanmak için iyi bir fırsat olarak değerlendirmenizi ve başarı çıtanızı yükseltmenizi istiyorum. İlçemizde görev yapan eğitim ailesi olarak öğrencilerimiz için güzel çalışmalarla dolu bir dönemi geride bıraktık. Bu süreçte fedakarca görev yapan öğretmenlere teşekkür ederim "dedi.